מאמר

תביעה לפינוי מושכר

מאת: עורך דין ינון ברקאי

 

חלום הבלהות של כל בעל דירה הוא דייר אשר מפסיק לשלם את תשלומי שכר הדירה או מסרב להתפנות מהדירה בתום החוזה. למרות העובדה שמדובר בנכס של בעל הדירה – יכולותיו על פי חוק מוגבלות ;

הוא אינו יכול לפנות בכוח את הדייר, גם המשטרה לא תעשה זאת עבורו, כל שיש באפשרותו הוא לפנות לבית המשפט בבקשה לקבל צו פינוי. בעבר היה מדובר בתהליך ארוך אשר לקח בין שנה לשנה וחצי, זמן במהלכו הצטברו חובות לרשויות השונות (מים, חשמל), לא מתקבלים דמי שכירות אשר היו יכולים להתקבל משוכר אחר וגם הדירה נמצאת בסכנה של נזק מצד השוכר.

תביעה לפינוי מושכר – השינוי

בעבר נוצר מצב בו הדירה ובעליה היו מוחזקים כבני ערובה עד תום ההליך המשפטי. לאור עובדה זו בוצע שינוי בתקנות סדר הדין האזרחי המאפשר הליך תביעה מקוצר ; כיום הליך זה אורך עד 60 ימים,

כאשר במידה והנתבע אינו מתגונן נגד התביעה ניתן לקבל פסק דין בתום 30-40 ימים. בתום התהליך ובמידה ואכן התקבל צו פינוי מבית המשפט, יש לוודא שנקבע תאריך פינוי ולהגישו במועד להוצאה לפועל. אם לא נקבע מועד פינוי, ניתן להגיש את הצו להוצאה לפועל כ-15 ימים לאחר הפסיקה.

אתם לא לבד

זכרו כי על פי חוק אסור לכם לקחת את הטיפול לידיכם ולנסות לפנות את הדייר בכוח. במידה והנכם מתמודדים עם דייר המסרב לשלם או להתפנות חשוב שתפנו בהקדם האפשרי לעורך דין לענייני מקרקעין אשר יספק לכם את הליווי והייעוץ הנכון כמו גם את הייצוג בבית המשפט.

עו"ד ינון ברקאי – עולם המקרקעין בכף ידך

אין צורך להילחץ לפני ביצוע עסקת נדלן, אין צורך להדיר שינה מעיניכם במידה ואתם עומדים להשכיר את דירתכם. פניה למשרדו של עו"ד ינון ברקאי ושות' תבטיח כי תקבלו את ההגנה המשפטית הטובה ביותר, לצד עריכת חוזים מדוקדקים אשר יגנו עליכם ועל זכויותיכם בכל מצב ועסקה. המשרד מתמחה גם בפרויקטים של תמ"א 38 ועוסק בייצוג דיירים אל מול היזם ולהיפך.

פנה לקבלת ייצוג ממשרד עו"ד ינון ברקאי ותרגיש כאילו עולם המקרקעין נמצא בכף ידך.

 

עורך דין ינון ברקאי

טלפון: 03-5050890 

סלולרי: 050-9977607

פקס: 072-2447310

מייל:  yinon@barkai-law.co.il   

אתר אינטרנט: www.barkai-law.co.il

 

* כל הזכויות שמורות לעורך דין ינון ברקאי.

* אין באמור במאמר זה כדי להוות ייעוץ משפטי.

תביעה לפינוי מושכר

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני