מאמר

עורך דין ירושה

מאת: עורך דין ינון ברקאי

 

אנשים רבים מרגישים שהם יישארו צעירים לנצח אך כידוע, לא כך הדבר הואיל וגם אם נרצה וגם אם לא הטבע עושה את שלו. יום אחד יגיע הרגע בו אדם עוזב את העולם ולפני שזה קורה – מומלץ כי יערוך צוואה. מאחר ואין אדם יודע מתי יגיע יומו אל לו לדחות את עריכת הצוואה ורצוי כי יעשה אותה בהקדם.

עורך דין לענייני ירושה הוא האדם אליו כדאי לפנות במידה והחלטתם לבצע את הצעד האחראי והנכון של כתיבת צוואה. אי כתיבת צוואה עשויה להוביל למאבקים לא נעימים בין בני המשפחה אשר יכולים להרוס את היחסים וליצור משקעים קשים לתיקון. כמו כן הצוואה תוכל להבטיח כי המנוח נקבר באופן שהוא רוצה ובמקום שהוא בחר בהתאם לחובת "קיום רצון המת".

עורך דין ירושה ועיזבון

הבעיה מתחילה כאשר המנוח לא הכין צוואה. לאחר פטירת המנוח נוצר מצב בו הוא הותיר אחריו עזבון ורכוש ומבחינת היורשים מדובר באפשרות להשיג כסף אשר "מונח על הרצפה" ומחכה שמישהו ייקח אותו, כסף שעל פי דין מגיע להם – הדבר עשוי להפוך לקרקע פוריה למאבקים משפטיים ארוכים ומתישים בין בני המשפחה. מאבקים מסוג זה חייבים להתבצע בליווי ערך דין לענייני ירושה אשר ידע לעמוד על כל זכויות המיוצג ולמצות את הדין עבורו בהתאם לחוק הירושה והפסיקה הנהוגים במדינת ישראל.

נקודות משפטיות נוספות הנוגעות לירושה

בנוסף לטיפול בחלוקת הרכוש על פי חוק הירושה, עורך דין לענייני ירושה יטפל בנושאים כמו:

  • תשלומי מס ככל וקיימים
  • טיפול משפטי בעסקאות מקרקעין הנוגעות לנכס של המנוח
  • הכנת והגשת בקשה למתן צו ירושה/ צו קיום צוואה
  • מימוש צו ירושה/ קיום צוואה
  • הגשת התנגדות לצו ירושה/צוואה

מורישים כחוק וכדין

התנהלות הלקוח בימים לאחר פטירתו של המנוח הם קריטיים ועשויים להשפיע משמעותית על מעמדו וזכויותיו בחלוקת העיזבון. על מנת להבטיח כי תקבלו את מלא זכויותיכם פנו בהקדם האפשרי לקבלת ייעוץ וליווי משפטי אשר ידריך אתכם כיצד עליכם לנהוג בתקופה הקצרה שלאחר פטירת המנוח.

משרד עו"ד ינון ברקאי ושות' מטפל בהצלחה בתיקי ירושה רבים במהלך השנים. הטיפול הינו מסור ורגיש בהתאם לרגישות הנושא. התהליך מתבצע תוך ליווי וייעוץ מקצועי ואמין מתחילת התהליך עד סופו, כאשר יעמוד לרשותכם עורך דין מוביל המתמחה בדיני ירושה. פנו למשרד כעת והבטיחו כי תזכו לירושה כדת וכדין.

 

עורך דין ינון ברקאי

טלפון: 03-5050890 

סלולרי: 050-9977607

פקס: 072-2447310

מייל:  yinon@barkai-law.co.il   

אתר אינטרנט: www.barkai-law.co.il

 

* כל הזכויות שמורות לעורך דין ינון ברקאי.

* אין באמור במאמר זה כדי להוות ייעוץ משפטי.

עורך דין ירושה

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני