מאמר

פינוי דייר

מאת: עורך דין ינון ברקאי

 

על פניו נראה, כי תהליך השכרת דירה לדייר הוא תהליך פשוט. רכשתם דירה במיטב כספכם או בניתם אותה מאפס וכעת מצאתם דייר אשר מכניס לכם הכנסה חודשית במהלך השנה. פינוי דייר מביתו הוא לא משהו שאתם חושבים עליו בתחילה, אך כאשר חוזה השכירות מגיע לתומו והדייר מסרב להתפנות הנכם עומדים בפני בעיה. סיבות נוספות בעטיין תרצו לפנות את הדייר יכולות להיות אי ביצוע תשלומים הן של דמי השכירות והן תשלומים שוטפים בגין הדירה, פגיעה והחרבה של הדירה, יצירת מטרד מתמיד לשכנים, ביצוע עבודות בניה ללא היתר ועוד.

מקרים אלה הפכו למכת מדינה של ממש אך ישנה דרך משפטית להתמודד עם כך.

פינוי דייר – כיצד עושים זאת ? 

בעבר בעלי הנכסים היו נאלצים להתמודד עם מצב בלתי אפשרי בו מצד אחד ידיהם היו כבולות והיה אסור להם לבצע דין עצמי (כלומר לבצע בניגוד לחוק פעולות שנועדו לפנות את הדייר בכוח כמו ניתוק המים והחשמל) – ומנגד בתי המשפט לא היו יעילים בטיפול בתיקים אלה ומשך הטיפול בהם היה ארוך. מצב זה הסב נזק רב לבעלי הבית אשר לא יכלו להשכיר את הדירה לדיירים אחרים עד תום ההליכים, נאלצו לשלם חשבונות ולהתמודד עם הנזקים שנגרמו לדירה.

על מנת לטפל בכך התווסף תיקון לתקנות סדר הדין האזרחי המאפשר הליך מזורז לפינוי דייר שאינו זכאי להיות בדירה. ניתן להגיש כתב תביעה אשר בית המשפט מחויב לקבוע דיון לגביו תוך 30 יום ממועד הגשת כתב ההגנה, כאשר פסק הדיון הסופי יינתן תוך 14 יום.

על מנת להגיש כתב תביעה זה תוכלו לפנות למשרד עו"ד ינון ברקאי ושות'.

משרד עו"ד ינון ברקאי ושות' – מובילים בעולם המקרקעין

אם הנכם זקוקים לעזרה משפטית בסוגיה הנוגעת לדיני מקרקעין פנו בהקדם למשרד עו"ד ינון ברקאי ושות'. 

אנו מתמחים בייעוץ וייצוג בתביעות הנוגעות לליקויי בניה, קניית ומכירת דירה, פינוי דיירים, תמ"א 38, פינוי בינוי ועוד. כמו כן אנו עוסקים בתחומי תכנון ובנייה, הוצאה לפועל, ירושה ולשון הרע.

משרדינו מצטיין ביחס אישי ללקוח, חריצות, שקיפות ומקצועיות הבאה לידי ביטוי בהצלחות הרבות בתיקים בהם אנו עוסקים. אנו מעניקים את שירותינו למגוון חברות ציבוריות ופרטיות, עסקים, רשויות ופרטיים בארץ ובחו"ל.

 

עורך דין ינון ברקאי

טלפון: 03-5050890 

סלולרי: 050-9977607

פקס: 072-2447310

מייל:  yinon@barkai-law.co.il   

אתר אינטרנט: www.barkai-law.co.il

 

* כל הזכויות שמורות לעורך דין ינון ברקאי.

* אין באמור במאמר זה כדי להוות ייעוץ משפטי.

פינוי דייר

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני